GP1500R-0.015-02-0816
5S-GP1500R-0.015-02-0816
GP1500R-0.015-02-0816
THERMAL PAD .015 8X16 GP1500R
Product Description
| Series: | Gap Pad? 1500 |
| Usage: | Sheet |
| Shape: | Rectangle |
| Outline: | 406.40mm x 203.20mm |
| Thickness: | 0.015 (0.381mm) |
| Material: | Silicone Elastomer |
| Adhesive: | Tacky - Both Sides |
| Backing: | Fiberglass |
| Carrier: | Black |
| Color: | - |
| Thermal Resistivity: | 1.5 W/m-K |