Thermal - Pads, SheetsPanasonic Electronic Components EYG-T7070A15A
EYG-T7070A15A
5S-EYG-T7070A15A
EYG-T7070A15A
GRAPHITE-PAD THICKNESS 1.5MM
Product Description
| Series: | Graphite-PAD |
| Usage: | Sheet |
| Shape: | Square |
| Outline: | 70.00mm x 70.00mm |
| Thickness: | 0.059 (1.50mm) |
| Material: | Graphite Resin |
| Adhesive: | Adhesive - Both Sides |
| Backing: | - |
| Carrier: | Black |
| Color: | 1.56??????C/W |
| Thermal Resistivity: | 13 W/m-K |