Thermal - Pads, SheetsPanasonic Electronic Components EYG-A121801F
EYG-A121801F
5S-EYG-A121801F
EYG-A121801F
PGS10UM+TAPE6UM 90X115MM
Product Description
| Series: | PGS |
| Usage: | Sheet |
| Shape: | Rectangle |
| Outline: | 180.00mm x 115.00mm |
| Thickness: | 0.0004 (0.010mm) |
| Material: | Graphite |
| Adhesive: | Adhesive - One Side |
| Backing: | - |
| Carrier: | Gray |
| Color: | - |
| Thermal Resistivity: | 1950 W/m-K |