Thermal - Pads, Sheetst-Global Technology DC0021/01-TI900-0.12-2A
DC0021/01-TI900-0.12-2A
5S-DC0021/01-TI900-0.12-2A
DC0021/01-TI900-0.12-2A
TI900 POWER MOD 0.12MM W/ADH
Product Description
| Series: | Ti900 |
| Usage: | Power Module |
| Shape: | Rectangle |
| Outline: | 104.10mm x 73.70mm |
| Thickness: | 0.0050 (0.127mm) |
| Material: | Silicone |
| Adhesive: | Adhesive - Both Sides |
| Backing: | Viscose |
| Carrier: | White |
| Color: | - |
| Thermal Resistivity: | 1.8 W/m-K |