Thermal - Pads, Sheetst-Global Technology DC0019/03-TI900-0.12-2A
DC0019/03-TI900-0.12-2A
5S-DC0019/03-TI900-0.12-2A
DC0019/03-TI900-0.12-2A
TI900 RECT 0.12MM W/ADH
Product Description
| Series: | Ti900 |
| Usage: | Rectifier |
| Shape: | Square |
| Outline: | 31.75mm x 31.75mm |
| Thickness: | 0.0050 (0.127mm) |
| Material: | Silicone |
| Adhesive: | Adhesive - Both Sides |
| Color: | - |
| Thermal Resistivity: | 1.8 W/m-K |