Thermal - Pads, Sheetst-Global Technology DC0011/10-H48-6G-0.3-2A
DC0011/10-H48-6G-0.3-2A
5S-DC0011/10-H48-6G-0.3-2A
DC0011/10-H48-6G-0.3-2A
H48-6G TO-220 0.3MM W/ADH
Product Description
| Series: | H48-6G |
| Usage: | TO-220 |
| Shape: | Rectangle |
| Outline: | 19.05mm x 12.70mm |
| Thickness: | 0.012 (0.305mm) |
| Material: | Silicone Elastomer |
| Adhesive: | Adhesive - Both Sides |
| Backing: | - |
| Carrier: | Gray |
| Color: | - |
| Thermal Resistivity: | 6.0 W/m-K |