Thermal - Pads, Sheetst-Global Technology DC0001/01-L37-3F-0.25-2A
DC0001/01-L37-3F-0.25-2A
5S-DC0001/01-L37-3F-0.25-2A
DC0001/01-L37-3F-0.25-2A
L37-3F TO-3 0.25MM W/ADH
Product Description
| Series: | L37-3F |
| Usage: | TO-3 |
| Shape: | Rhombus |
| Outline: | 39.70mm x 26.67mm |
| Thickness: | 0.010 (0.254mm) |
| Material: | Silicone Elastomer |
| Adhesive: | Adhesive - Both Sides |
| Backing: | - |
| Carrier: | Yellow |
| Color: | - |
| Thermal Resistivity: | 1.4 W/m-K |