Thermal - Pads, SheetsLaird Technologies - Thermal Materials A16707-15
A16707-15
5S-A16707-15
A16707-15
TFLEX 215T V0 DC1 18 X 18
Product Description
| Series: | Tflex? 200T V0 |
| Usage: | Sheet |
| Shape: | Square |
| Outline: | 457.20mm x 457.20mm |
| Thickness: | 0.015 (0.381mm) |
| Material: | Silicone Elastomer |
| Adhesive: | Tacky - Both Sides |
| Backing: | - |
| Carrier: | Gray |
| Color: | - |
| Thermal Resistivity: | 1.5 W/m-K |