Thermal - Pads, SheetsLaird Technologies - Thermal Materials A15973-12
A15973-12
5S-A15973-12
A15973-12
TFLEX 3120TG 9X9
Product Description
| Series: | Tflex? 300 |
| Usage: | Sheet |
| Shape: | Square |
| Outline: | 228.60mm x 228.60mm |
| Thickness: | 0.120 (3.05mm) |
| Material: | Silicone Elastomer |
| Adhesive: | - |
| Backing: | - |
| Carrier: | Green |
| Color: | 2.38??????C/W |
| Thermal Resistivity: | 1.2 W/m-K |