Thermal - Pads, SheetsLaird Technologies - Thermal Materials A15959-18
A15959-18
5S-A15959-18
A15959-18
TFLEX HR4180 9 X 9
Product Description
| Series: | Tflex? HR400 |
| Usage: | Sheet |
| Shape: | Square |
| Outline: | 228.60mm x 228.60mm |
| Thickness: | 0.180 (4.57mm) |
| Material: | Silicone Elastomer |
| Adhesive: | Tacky - Both Sides |
| Backing: | - |
| Carrier: | Gray |
| Color: | - |
| Thermal Resistivity: | 1.8 W/m-K |