Thermal - Pads, SheetsLaird Technologies - Thermal Materials A15673-15
A15673-15
5S-A15673-15
A15673-15
TFLEX 215T V0
Product Description
| Series: | 27 |
| Usage: | Active |
| Shape: | Sheet |
| Outline: | Square |
| Thickness: | 228.60mm x 228.60mm |
| Material: | 0.015 (0.381mm) |
| Adhesive: | Silicone Elastomer |
| Backing: | Tacky - Both Sides |
| Carrier: | - |
| Color: | Gray |
| Thermal Resistivity: | - |
| Thermal Conductivity: | 1.5 W/m-K |