Thermal - Pads, SheetsLaird Technologies - Thermal Materials A15641-15
A15641-15
5S-A15641-15
A15641-15
TFLEX 215T V0 9 X 9
Product Description
| Series: | Tflex? 200T V0 |
| Usage: | Sheet |
| Shape: | Square |
| Outline: | 228.60mm x 228.60mm |
| Thickness: | 0.015 (0.381mm) |
| Material: | Silicone Elastomer |
| Adhesive: | Tacky - Both Sides |
| Backing: | - |
| Carrier: | Gray |
| Color: | - |
| Thermal Resistivity: | 1.5 W/m-K |