Thermal - Pads, SheetsLaird Technologies - Thermal Materials A10233-30
A10233-30
5S-A10233-30
A10233-30
TPUTTY 502
Product Description
| Series: | 0 |
| Usage: | Tputty? 502 |
| Shape: | Active |
| Outline: | Sheet |
| Thickness: | Square |
| Material: | 228.60mm x 228.60mm |
| Adhesive: | 0.040 (1.02mm) |
| Backing: | Silicone Elastomer |
| Carrier: | Tacky - Both Sides |
| Color: | Fiberglass |
| Thermal Resistivity: | White |
| Thermal Conductivity: | 0.49??????C/W |
| Other: | 3.0 W/m-K,, |