50MM-5M-0.5MM-5590H
5S-50MM-5M-0.5MM-5590H
50MM-5M-0.5MM-5590H
THERMAL INTERFACE PAD 50MM
Product Description
| Series: | 5590H |
| Usage: | Roll |
| Shape: | Cuttable |
| Outline: | Rectangle |
| Thickness: | 5m x 50.00mm |
| Material: | 0.019 (0.500mm) |
| Adhesive: | Acrylic Elastomer |
| Backing: | Tacky - Both Sides |
| Carrier: | - |
| Color: | Gray |
| Thermal Resistivity: | 0.46??????C/W |
| Thermal Conductivity: | 3.0 W/m-K |
| Other: | ,, |
- Molex
- 70 Position Connector Plug, Outer Shroud Contacts Surface Mount Gold
- TE Connectivity
- 24 Position Circular Connector Plug Housing Free Hanging (In-Line) Coupling Nut