240MM-1M-0.5MM-5590H
5S-240MM-1M-0.5MM-5590H
240MM-1M-0.5MM-5590H
THERMAL INTERFACE PAD 240MM
Product Description
| Series: | 5590H |
| Usage: | Roll |
| Shape: | Cuttable |
| Outline: | Rectangle |
| Thickness: | 1m x 240.00mm |
| Material: | 0.019 (0.500mm) |
| Adhesive: | Acrylic Elastomer |
| Backing: | Tacky - Both Sides |
| Carrier: | - |
| Color: | Gray |
| Thermal Resistivity: | 0.46??????C/W |
| Thermal Conductivity: | 3.0 W/m-K |
| Other: | ,, |
Related special
- Molex
- Connector Header Through Hole 2 position 0.156" (3.96mm)
- In stock
- TE Connectivity AMP Connectors
- 63 Position Circular Connector Plug Housing Free Hanging (In-Line) Coupling Nut
- 57 Position Circular Connector Receptacle Housing Panel Mount
- 63 Position Circular Connector Receptacle Housing Panel Mount
- 19 Position Circular Connector Plug Housing Free Hanging (In-Line) Coupling Nut
- 9 Position Circular Connector Plug Housing Free Hanging (In-Line) Coupling Nut
- 19 Position Circular Connector Receptacle Housing Panel Mount
- 7 (Power) Position Circular Connector Receptacle Housing Panel Mount
- 7 Position Circular Connector Receptacle Housing Panel Mount
- 7 (Power) Position Circular Connector Plug Housing Free Hanging (In-Line) Coupling Nut
- 28 Position Circular Connector Receptacle Housing Free Hanging (In-Line)