18.8MM-15.24MM-25-5590H-05
5S-18.8MM-15.24MM-25-5590H-05
18.8MM-15.24MM-25-5590H-05
18.8MM X 15.24MM 1=25/PK
Product Description
| Series: | 5590H |
| Usage: | Sheet |
| Shape: | Rectangle |
| Outline: | 15.24mm x 18.80mm |
| Thickness: | 0.019 (0.500mm) |
| Material: | Acrylic Elastomer |
| Adhesive: | Tacky - Both Sides |
| Backing: | - |
| Carrier: | Gray |
| Color: | 0.46??????C/W |
| Thermal Resistivity: | 3.0 W/m-K |
| Thermal Conductivity: | |
| Other: | ,, |
Related special
- TE Connectivity
- 1 Rectangular Connectors - Housings Plug Natural
- In stock
- TE Connectivity
- 4 Rectangular Connectors - Housings Plug Natural 0.098" (2.50mm)
- Pin Contact Tin Crimp 18-22 AWG Stamped
- Socket Contact Tin Crimp 18-22 AWG Stamped
- 3 Rectangular Connectors - Housings Plug Black 0.150" (3.81mm)
- 2 Rectangular Connectors - Housings Receptacle Natural 0.138" (3.50mm)
- Molex
- Hand Crimp Tool JHTR1031C
- TE Connectivity AMP Connectors
- 9 Position Circular Connector Receptacle Housing Panel Mount
- 3 Position Circular Connector Receptacle Housing Panel Mount
- 4 Position Circular Connector Receptacle Housing Panel Mount
- 5 Position Circular Connector Plug Housing Free Hanging (In-Line) Coupling Nut
- 2 Position Circular Connector Plug Housing Free Hanging (In-Line) Coupling Nut
- 4 Position Circular Connector Plug Housing Free Hanging (In-Line) Coupling Nut
- TE Connectivity DEUTSCH Connectors