HSE-B20508-035H-W
5S-HSE-B20508-035H-W
HSE-B20508-035H-W
HEAT SINK
Product Description
| Series: | 0.7845 |
| Type: | 900 |
| Package Cooled: | HSE |
| Attachment Method: | Active |
| Shape: | Board Level |
| Length: | Vertical |
| Width: | TO-220 |
| Diameter: | PC Pin |
| Height Off Base (Height of Fin): | Rectangular |
| Power Dissipation @ Temperature Rise: | Fins |
| Thermal Resistance @ Forced Air Flow: | 2.000 (50.80mm) |
| Thermal Resistance @ Natural: | 1.378 (35.00mm) |
| Material: | - |
| Material Finish: | 0.500 (12.70mm) |
| Other: | 7.8W @ 75??????C,5.17??????C/W @ 200 LFM,9.62??????C/W,Aluminum Alloy |