508700B00000G
5S-508700B00000G
508700B00000G
HEATSINK 40-PIN DIP GLUE-ON BLK
Product Description
Series:-
Type:Top Mount
Package Cooled:40-DIP
Attachment Method:Thermal Tape
Shape:Adhesive (Not Included)
Length:Rectangular
Width:Fins
Diameter:2.000 (50.80mm)
Height Off Base (Height of Fin):0.530 (13.46mm)
Power Dissipation @ Temperature Rise:-
Thermal Resistance @ Forced Air Flow:0.190 (4.83mm)
Thermal Resistance @ Natural:1W @ 30??????C
Material:16??????C/W @ 300 LFM
Material Finish:27.2??????C/W
Other:Aluminum,Black Anodized,,
Related special
  • TE Connectivity AMP Connectors
  • POWER D/LOCK CAP HSG 10P NAT(GWT
  • In stock
  • Molex
  • 70 Position Connector Plug, Outer Shroud Contacts Surface Mount Gold
  • TE Connectivity
  • 24 Position Circular Connector Plug Housing Free Hanging (In-Line) Coupling Nut