Home All Products Fans-Thermal-Management DC FansNMB Technologies Corporation R200A0-051-D0760
R200A0-051-D0760
5S-R200A0-051-D0760
R200A0-051-D0760
FAN AXIAL 200X51MM 48VDC
Product Description
Series:R200
Voltage - Rated:48VDC
Size / Dimension:Round - 208mm Dia
Width:51mm
Air Flow:783.0 CFM (22.17m3/min)
Static Pressure:4.120 in H2O (1028.0 Pa)
Bearing Type:Ball
Fan Type:Tubeaxial
Features:PWM Control; Speed Sensor (Tach)
Noise:74 dB(A)
Power (Watts):139.0W