Home All Products Fans-Thermal-Management DC FansNMB Technologies Corporation R150A1-051-D0760
R150A1-051-D0760
5S-R150A1-051-D0760
R150A1-051-D0760
FAN AXIAL 172.7X50.8MM 48VDC
Product Description
Series:R150
Voltage - Rated:48VDC
Size / Dimension:Rectangular/Rounded - 172.7mm L x 150mm H
Width:50.00mm
Air Flow:365.0 CFM (10.34m3/min)
Static Pressure:3.485 in H2O (868.1 Pa)
Bearing Type:Ball
Fan Type:Tubeaxial
Features:PWM Control; Speed Sensor (Tach)
Noise:73 dB(A)
Power (Watts):72.0W