OD6038-24HHBXC10A
5S-OD6038-24HHBXC10A
OD6038-24HHBXC10A
FAN AXIAL 60X38MM 24VDC WIRE
Product Description
| Series: | OD6038 |
| Voltage - Rated: | 24VDC |
| Size / Dimension: | Square - 60mm L x 60mm H |
| Width: | 38.00mm |
| Air Flow: | 86.0 CFM (2.43m3/min) |
| Static Pressure: | 2.950 in H2O (734.8 Pa) |
| Bearing Type: | Ball |
| Fan Type: | Tubeaxial |
| Features: | PWM Control; Speed Sensor (Tach) |
| Noise: | 66 dB(A) |
| Power (Watts): | 30.00W |