OD4028-12HBXC01A
5S-OD4028-12HBXC01A
OD4028-12HBXC01A
FAN AXIAL 40X28MM 12VDC WIRE
Product Description
| Series: | OD4028 |
| Voltage - Rated: | 12VDC |
| Size / Dimension: | Square - 40mm L x 40mm H |
| Width: | 28.00mm |
| Air Flow: | 26.5 CFM (0.750m3/min) |
| Static Pressure: | 1.600 in H2O (398.6 Pa) |
| Bearing Type: | Ball |
| Fan Type: | Tubeaxial |
| Features: | Speed Sensor (Tach) |
| Noise: | 57 dB |
| Power (Watts): | 9.50W |