OD1238-24HBVXC10A
5S-OD1238-24HBVXC10A
OD1238-24HBVXC10A
FAN AXIAL 120X38MM 24VDC WIRE
Product Description
| Series: | OD1238 |
| Voltage - Rated: | 24VDC |
| Size / Dimension: | Square - 120mm L x 120mm H |
| Width: | 38.00mm |
| Air Flow: | 226.0 CFM (6.40m3/min) |
| Static Pressure: | 1.350 in H2O (336.3 Pa) |
| Bearing Type: | Ball |
| Fan Type: | Tubeaxial |
| Features: | PWM Control; Speed Sensor (Tach) |
| Noise: | 65 dB |
| Power (Watts): | 40.80W |