OD1238-12HSS
5S-OD1238-12HSS
OD1238-12HSS
FAN AXIAL 120X38.5MM 12VDC WIRE
Product Description
| Series: | OD1238 |
| Voltage - Rated: | 12VDC |
| Size / Dimension: | Square - 120mm L x 120mm H |
| Width: | 38.5mm |
| Air Flow: | 105.0 CFM (2.97m3/min) |
| Static Pressure: | 0.270 in H2O (67.2 Pa) |
| Bearing Type: | Sealed Sleeve |
| Fan Type: | Tubeaxial |
| Features: | - |
| Noise: | 47 dB |
| Power (Watts): | 4.70W |