MF40101VX-1000U-G99
5S-MF40101VX-1000U-G99
MF40101VX-1000U-G99
FAN 12VDC 40X10MM VAPO 9.9CFM
Product Description
| Series: | MagLev? |
| Voltage - Rated: | 12VDC |
| Size / Dimension: | Square - 40mm L x 40mm H |
| Width: | 10.00mm |
| Air Flow: | 9.9 CFM (0.279m3/min) |
| Static Pressure: | 0.250 in H2O (62.3 Pa) |
| Bearing Type: | Vapo-Bearing? |
| Fan Type: | Tubeaxial |
| Features: | Speed Sensor (Tach) |
| Noise: | 31.4 dB(A) |
| Power (Watts): | 1.05W |