FAD1-08015CHJW12
5S-FAD1-08015CHJW12
FAD1-08015CHJW12
FAN AXIAL 80X15MM 12VDC WIRE
Product Description
Series:FAD1-08015
Voltage - Rated:12VDC
Size / Dimension:Square - 80mm L x 80mm H
Width:15.00mm
Air Flow:34.3 CFM (0.971m3/min)
Static Pressure:0.173 in H2O (43.1 Pa)
Bearing Type:Hydrodynamic
Fan Type:Tubeaxial
Features:-
Noise:38.1 dB(A)
Power (Watts):1.92W