Home All Products Fans-Thermal-Management DC FansNMB Technologies Corporation BG1203-B052-00L-00
BG1203-B052-00L-00
5S-BG1203-B052-00L-00
BG1203-B052-00L-00
FAN BLOWER 120X32MM 24VDC WIRE
Product Description
Series:12032GA
Voltage - Rated:24VDC
Size / Dimension:Square - 120mm L x 120mm H
Width:32.00mm
Air Flow:22.2 CFM (0.629m3/min)
Static Pressure:0.401 in H2O (100.0 Pa)
Bearing Type:Ball
Fan Type:Blower
Features:Locked Rotor Sensor
Noise:46 dB
Power (Watts):4.08W