9TJ48P0H01
5S-9TJ48P0H01
9TJ48P0H01
FAN 133X91MM 48VDC CENT PULSEPWM
Product Description
| Series: | San Ace C133 |
| Voltage - Rated: | 48VDC |
| Size / Dimension: | Round - 133mm Dia |
| Width: | 91mm |
| Air Flow: | 226.0 CFM (6.40m3/min) |
| Static Pressure: | 1.590 in H2O (396.1 Pa) |
| Bearing Type: | Ball |
| Fan Type: | Blower |
| Features: | Centrifugal |
| Noise: | PWM Control; Speed Sensor (Tach) |
| Power (Watts): | 61 dB(A) |
| RPM: | 26.40W |
| Termination: | 4150 RPM |
| Ingress Protection: | 4 Wire Leads |
| Operating Temperature: | - |
| Approvals: | -4 ~ 158??????F (-20 ~ 70??????C) |
| Weight: | cURus |
| Other: | TUV,1.5 lbs (680.4g),, |
Related special
- TE Connectivity AMP Connectors
- 7 Position Circular Connector Plug Housing Free Hanging (In-Line) Coupling Nut