Home All Products Fans-Thermal-Management DC FansNMB Technologies Corporation 3110SB-04W-B30-E00
3110SB-04W-B30-E00
5S-3110SB-04W-B30-E00
3110SB-04W-B30-E00
FAN AXIAL 80X25MM 12VDC WIRE
Product Description
Series:08025SA
Voltage - Rated:12VDC
Size / Dimension:Square - 80mm L x 80mm H
Width:25.00mm
Air Flow:30.4 CFM (0.860m3/min)
Static Pressure:0.086 in H2O (21.5 Pa)
Bearing Type:Ball
Fan Type:Tubeaxial
Features:-
Noise:22 dB(A)
Power (Watts):0.720W
RPM:2300 RPM
Termination:2 Wire Leads
Ingress Protection:-
Operating Temperature:14 ~ 158??????F (-10 ~ 70??????C)
Approvals:CE
Weight:CSA
Other:UL,VDE,0.176 lb (79.83g),
Related special
  • TE Connectivity
  • Socket Contact Tin 18-24 AWG Crimp Power
  • In stock
  • Molex
  • 2 Rectangular Connectors - Housings Plug Natural
  • Molex
  • 8 Rectangular Connectors Housings Receptacle Natural 0.165"(4.20mm)
  • TE Connectivity AMP Connectors
  • TE AMP CONN SOCKET 14-20AWG CRIMP TIN
  • CONN PIN 18-24AWG CRIMP TIN
  • 3656KG
  • Texas Instruments
  • IC OPAMP ISOLATION 30KHZ 20CDIP