2408NL-05W-B30-P00
5S-2408NL-05W-B30-P00
2408NL-05W-B30-P00
FAN AXIAL 60X20MM 24VDC WIRE
Product Description
| Series: | 2408NL |
| Voltage - Rated: | 24VDC |
| Size / Dimension: | Square - 60mm L x 60mm H |
| Width: | 20.00mm |
| Air Flow: | 14.8 CFM (0.419m3/min) |
| Static Pressure: | 0.115 in H2O (28.7 Pa) |
| Bearing Type: | Ball |
| Fan Type: | Tubeaxial |
| Features: | - |
| Noise: | 27 dB |
| Power (Watts): | 1.08W |
| RPM: | 3600 RPM |
| Termination: | 2 Wire Leads |
| Ingress Protection: | - |
| Operating Temperature: | 14 ~ 158??????F (-10 ~ 70??????C) |
| Approvals: | - |
| Weight: | 0.187 lb (84.82g) |
| Other: | ,,, |
Related special
- Molex
- Connector Header Through Hole 2 position 0.156" (3.96mm)
- In stock
- TE Connectivity AMP Connectors
- 63 Position Circular Connector Plug Housing Free Hanging (In-Line) Coupling Nut
- 57 Position Circular Connector Receptacle Housing Panel Mount
- 63 Position Circular Connector Receptacle Housing Panel Mount
- 19 Position Circular Connector Plug Housing Free Hanging (In-Line) Coupling Nut
- 3 (Power) Position Circular Connector Plug Housing Free Hanging (In-Line) Coupling Nut
- 3 (Power) Position Circular Connector Receptacle Housing Panel Mount
- 10 (8 + 2 Power) Position Circular Connector Receptacle Housing Free Hanging (In-Line)
- 9 Position Circular Connector Plug Housing Free Hanging (In-Line) Coupling Nut
- 19 Position Circular Connector Receptacle Housing Panel Mount
- 7 (Power) Position Circular Connector Receptacle Housing Panel Mount
- 7 Position Circular Connector Receptacle Housing Panel Mount
- 7 (Power) Position Circular Connector Plug Housing Free Hanging (In-Line) Coupling Nut
- 28 Position Circular Connector Receptacle Housing Free Hanging (In-Line)