Home All Products Fans-Thermal-Management DC FansNMB Technologies Corporation 15025PA-12N-AA-00
15025PA-12N-AA-00
5S-15025PA-12N-AA-00
15025PA-12N-AA-00
FAN AXIAL 172X25.4MM 12VDC WIRE
Product Description
Series:5910PL
Voltage - Rated:12VDC
Size / Dimension:Rectangular/Rounded - 172mm L x 150mm H
Width:25.40mm
Air Flow:250.0 CFM (7.08m3/min)
Static Pressure:0.657 in H2O (163.7 Pa)
Bearing Type:Ball
Fan Type:Tubeaxial
Features:-
Noise:62.5 dB
Power (Watts):24.70W
RPM:3500 RPM
Termination:2 Wire Leads
Ingress Protection:-
Operating Temperature:14 ~ 158??????F (-10 ~ 70??????C)
Approvals:CE
Weight:CSA
Other:UL,VDE,1.1 lbs (499g),
Related special
  • TE Connectivity
  • 1 Rectangular Connectors - Housings Plug Natural
  • In stock
  • TE Connectivity
  • 4 Rectangular Connectors - Housings Plug Natural 0.098" (2.50mm)
  • Pin Contact Tin Crimp 18-22 AWG Stamped
  • Socket Contact Tin Crimp 18-22 AWG Stamped
  • 3 Rectangular Connectors - Housings Plug Black 0.150" (3.81mm)
  • 2 Rectangular Connectors - Housings Receptacle Natural 0.138" (3.50mm)
  • Molex
  • Hand Crimp Tool JHTR1031C
  • TE Connectivity AMP Connectors
  • 9 Position Circular Connector Receptacle Housing Panel Mount
  • 3 Position Circular Connector Receptacle Housing Panel Mount
  • 4 Position Circular Connector Receptacle Housing Panel Mount
  • 5 Position Circular Connector Plug Housing Free Hanging (In-Line) Coupling Nut
  • 2 Position Circular Connector Plug Housing Free Hanging (In-Line) Coupling Nut
  • 4 Position Circular Connector Plug Housing Free Hanging (In-Line) Coupling Nut
  • TE Connectivity DEUTSCH Connectors