11925SA-12J-EA-00
5S-11925SA-12J-EA-00
11925SA-12J-EA-00
FAN 12VDC 119X25MM 2WR
Product Description
| Series: | 11925SA |
| Voltage - Rated: | 12VDC |
| Size / Dimension: | Square - 119mm L x 119mm H |
| Width: | 25.00mm |
| Air Flow: | 46.9 CFM (1.33m3/min) |
| Static Pressure: | 0.060 in H2O (14.9 Pa) |
| Features: | - |
| Noise: | 20.5 dB(A) |
| Power (Watts): | 0.600W |
| RPM: | 1300 RPM |
| Termination: | 2 Wire Leads |
| Approvals: | - |
| Weight: | 0.309 lb (140.16g) |
- TE Connectivity
- 4 Rectangular Connectors - Housings Plug Natural 0.098" (2.50mm)
- Pin Contact Tin Crimp 18-22 AWG Stamped
- Socket Contact Tin Crimp 18-22 AWG Stamped
- 3 Rectangular Connectors - Housings Plug Black 0.150" (3.81mm)
- 2 Rectangular Connectors - Housings Receptacle Natural 0.138" (3.50mm)
- TE Connectivity AMP Connectors
- 9 Position Circular Connector Receptacle Housing Panel Mount
- 3 Position Circular Connector Receptacle Housing Panel Mount
- 4 Position Circular Connector Receptacle Housing Panel Mount
- 5 Position Circular Connector Plug Housing Free Hanging (In-Line) Coupling Nut
- 2 Position Circular Connector Plug Housing Free Hanging (In-Line) Coupling Nut
- 4 Position Circular Connector Plug Housing Free Hanging (In-Line) Coupling Nut
- TE Connectivity DEUTSCH Connectors