109BM24MC2-1
5S-109BM24MC2-1
109BM24MC2-1
BLOWER 97X33MM 24VDC TACH
Product Description
| Series: | San Ace B97 |
| Voltage - Rated: | 24VDC |
| Size / Dimension: | Rectangular/Rounded - 97.2mm L x 94.4mm H |
| Width: | 33.00mm |
| Air Flow: | 20.5 CFM (0.580m3/min) |
| Static Pressure: | 0.478 in H2O (119.1 Pa) |
| Bearing Type: | Ball |
| Fan Type: | Blower |
| Features: | Speed Sensor (Tach) |
| Noise: | 43.5 dB(A) |
| Power (Watts): | 3.60W |
| RPM: | 2700 RPM |
| Termination: | 3 Wire Leads |
| Ingress Protection: | - |
| Operating Temperature: | -4 ~ 158??????F (-20 ~ 70??????C) |
| Approvals: | cURus |
| Weight: | TUV |
| Other: | 0.386 lb (175.09g),,, |
Related special
- TE Connectivity
- 1 Rectangular Connectors - Housings Plug Natural
- In stock
- TE Connectivity
- 4 Rectangular Connectors - Housings Plug Natural 0.098" (2.50mm)
- Pin Contact Tin Crimp 18-22 AWG Stamped
- Socket Contact Tin Crimp 18-22 AWG Stamped
- 3 Rectangular Connectors - Housings Plug Black 0.150" (3.81mm)
- 2 Rectangular Connectors - Housings Receptacle Natural 0.138" (3.50mm)
- Molex
- Hand Crimp Tool JHTR1031C
- TE Connectivity AMP Connectors
- 9 Position Circular Connector Receptacle Housing Panel Mount
- 3 Position Circular Connector Receptacle Housing Panel Mount
- 4 Position Circular Connector Receptacle Housing Panel Mount
- 5 Position Circular Connector Plug Housing Free Hanging (In-Line) Coupling Nut
- 2 Position Circular Connector Plug Housing Free Hanging (In-Line) Coupling Nut
- 4 Position Circular Connector Plug Housing Free Hanging (In-Line) Coupling Nut
- TE Connectivity DEUTSCH Connectors