109BF24MC2
5S-109BF24MC2
109BF24MC2
BLOWER 120X32MM 24VDC TACH
Product Description
| Series: | San Ace B120 |
| Voltage - Rated: | 24VDC |
| Size / Dimension: | Square - 120mm L x 120mm H |
| Width: | 32.00mm |
| Air Flow: | 21.5 CFM (0.609m3/min) |
| Static Pressure: | 0.441 in H2O (110.0 Pa) |
| Bearing Type: | Ball |
| Fan Type: | Blower |
| Features: | Speed Sensor (Tach) |
| Noise: | 44 dB(A) |
| Power (Watts): | 3.84W |
| RPM: | 1900 RPM |
| Termination: | 3 Wire Leads |
| Ingress Protection: | - |
| Operating Temperature: | -4 ~ 140??????F (-20 ~ 60??????C) |
| Approvals: | CSA |
| Weight: | TUV |
| Other: | UR,0.595 lb (269.89g),, |
Related special
- TE Connectivity
- 1 Rectangular Connectors - Housings Plug Natural
- In stock
- TE Connectivity
- 4 Rectangular Connectors - Housings Plug Natural 0.098" (2.50mm)
- Pin Contact Tin Crimp 18-22 AWG Stamped
- Socket Contact Tin Crimp 18-22 AWG Stamped
- 3 Rectangular Connectors - Housings Plug Black 0.150" (3.81mm)
- 2 Rectangular Connectors - Housings Receptacle Natural 0.138" (3.50mm)
- Molex
- Hand Crimp Tool JHTR1031C
- TE Connectivity AMP Connectors
- 9 Position Circular Connector Receptacle Housing Panel Mount
- 3 Position Circular Connector Receptacle Housing Panel Mount
- 4 Position Circular Connector Receptacle Housing Panel Mount
- 5 Position Circular Connector Plug Housing Free Hanging (In-Line) Coupling Nut
- 2 Position Circular Connector Plug Housing Free Hanging (In-Line) Coupling Nut
- 4 Position Circular Connector Plug Housing Free Hanging (In-Line) Coupling Nut
- TE Connectivity DEUTSCH Connectors