Home All Products Fans-Thermal-Management DC FansNMB Technologies Corporation 09225KA-12N-EA-00
09225KA-12N-EA-00
5S-09225KA-12N-EA-00
09225KA-12N-EA-00
FAN 12VDC 92X25MM 2WR
Product Description
Series:-
Voltage - Rated:12VDC
Size / Dimension:Square - 92mm L x 92mm H
Width:25.00mm
Air Flow:54.7 CFM (1.55m3/min)
Static Pressure:-
Bearing Type:Ball
Fan Type:Tubeaxial
Features:-
Noise:41 dB
Power (Watts):3.78W
RPM:3200 RPM
Termination:2 Wire Leads
Ingress Protection:-
Operating Temperature:14 ~ 158??????F (-10 ~ 70??????C)
Approvals:CE
Weight:CSA
Other:UL,VDE,0.209 lb (94.8g),
Related special
  • Molex
  • 12 Rectangular Connectors - Housings Receptacle Natural 0.165" (4.20mm)
  • In stock
  • 0446200002/446200002
  • Molex
  • Jack Modular Connector 8p8c (RJ45, Ethernet) 90° Angle (Right) Shielded, EMI Finger Cat3
  • 0039012080/39012080
  • 8 Rectangular Connectors - Housings Receptacle Natural 0.165" (4.20mm)
  • 18 Rectangular Connectors - Housings Receptacle Natural 0.165" (4.20mm)
  • 05JQ-BT
  • JST
  • 5 Position Receptacle Connector Through Hole
  • ITT Cannon LLC
  • 4 Position Circular Connector Plug Housing Free Hanging (In-Line) Backshell, Resistor, Terminal Position Lock (TPA)