UF60D12-BWHR
5S-UF60D12-BWHR
UF60D12-BWHR
FAN AXIAL 60X30MM 115VAC WIRE
Product Description
| Series: | UF60D |
| Voltage - Rated: | 115VAC |
| Size / Dimension: | Square - 60mm L x 60mm H |
| Width: | 30.00mm |
| Air Flow: | 10.2 CFM (0.289m3/min) |
| Static Pressure: | 0.110 in H2O (27.4 Pa) |
| Bearing Type: | Ball |
| Fan Type: | Tubeaxial |
| Features: | - |
| Series: | 28 dB(A) |
| Power (Watts): | 4.00W |