UF318AAA12-H1C4A
5S-UF318AAA12-H1C4A
UF318AAA12-H1C4A
IMPELLER 318X154MM 115VAC
Product Description
| Series: | UF318A |
| Voltage - Rated: | 115VAC |
| Size / Dimension: | Round - 318mm Dia |
| Width: | 154mm |
| Air Flow: | 1165.0 CFM (32.99m3/min) |
| Static Pressure: | 1.600 in H2O (398.6 Pa) |
| Bearing Type: | Ball |
| Fan Type: | Motorized Impellers |
| Features: | - |
| Series: | 66 dB(A) |
| Power (Watts): | 160W |