UF13A12-BWHNSR
5S-UF13A12-BWHNSR
UF13A12-BWHNSR
FAN 127X38MM 115V IP55 SALT FOG
Product Description
| Series: | UF13A |
| Voltage - Rated: | 115VAC |
| Size / Dimension: | Square - 127mm L x 127mm H |
| Width: | 38.00mm |
| Air Flow: | 120.0 CFM (3.39m3/min) |
| Static Pressure: | 0.140 in H2O (34.9 Pa) |
| Bearing Type: | Ball |
| Fan Type: | Tubeaxial |
| Features: | Salt Fog Rated |
| Series: | 50 dB(A) |
| Power (Watts): | 12.00W |