R3G310-BB49-03
5S-R3G310-BB49-03
R3G310-BB49-03
310MM IMPELLER 380-480VAC 1650W
Product Description
| Series: | RadiPac R3G310BB |
| Voltage - Rated: | 400VAC |
| Size / Dimension: | Round - 360mm Dia |
| Width: | 289.2mm |
| Air Flow: | 1786.3 CFM (50.583m3/min) |
| Static Pressure: | 4.511 in H2O (1124.0 Pa) |
| Bearing Type: | Ball |
| Fan Type: | Blower |
| Features: | Centrifugal |
| Series: | Electronic Communtation (EC); PWM Control; Thermal Overload Protector (TOP) |
| Power (Watts): | 89 dB(A) |
| RPM: | 1650W |