R3G225-RE07-03
5S-R3G225-RE07-03
R3G225-RE07-03
225 MM EC CENTRIFUGAL FAN
Product Description
| Series: | RadiCal? R3G225RE |
| Voltage - Rated: | 230VAC |
| Size / Dimension: | Round - 225mm Dia |
| Width: | 99mm |
| Air Flow: | 765.2 CFM (21.67m3/min) |
| Static Pressure: | - |
| Bearing Type: | Ball |
| Fan Type: | Motorized Impellers |
| Features: | Electronic Commutation (EC) |
| Series: | 70 dB(A) |
| Power (Watts): | 170W |