R3G220-RD49-04
5S-R3G220-RD49-04
R3G220-RD49-04
220 MM EC CENTRIFUGAL FAN
Product Description
| Series: | RadiCal? R3G220RD |
| Voltage - Rated: | 115VAC |
| Size / Dimension: | Round - 252mm Dia |
| Width: | 92mm |
| Air Flow: | 771.0 CFM (21.83m3/min) |
| Static Pressure: | - |
| Bearing Type: | Ball |
| Fan Type: | Motorized Impellers |
| Features: | Electronic Commutation (EC) |
| Series: | 69 dB(A) |
| Power (Watts): | 170W |