OA2547AN-11-1TB1856
5S-OA2547AN-11-1TB1856
OA2547AN-11-1TB1856
FAN AXIAL 254X89MM 115VAC TERM
Product Description
| Series: | OA2547AN |
| Voltage - Rated: | 115VAC |
| Size / Dimension: | Round - 254mm Dia |
| Width: | 89mm |
| Air Flow: | 1000.0 CFM (28.32m3/min) |
| Static Pressure: | 0.600 in H2O (149.5 Pa) |
| Bearing Type: | Ball |
| Fan Type: | Tubeaxial |
| Features: | - |
| Series: | 70 dB(A) |
| Power (Watts): | 105W |