OA205AN-11-1WB1856
5S-OA205AN-11-1WB1856
OA205AN-11-1WB1856
FAN AXIAL 205X72MM 115VAC WIRE
Product Description
| Series: | OA205AN |
| Voltage - Rated: | 115VAC |
| Size / Dimension: | Square - 205mm L x 205mm H |
| Width: | 72mm |
| Air Flow: | 650.0 CFM (18.41m3/min) |
| Static Pressure: | 1.080 in H2O (269.0 Pa) |
| Bearing Type: | Ball |
| Fan Type: | Tubeaxial |
| Features: | - |
| Series: | 68 dB(A) |
| Power (Watts): | 105W |