OA200AN-11-1TB1856
5S-OA200AN-11-1TB1856
OA200AN-11-1TB1856
FAN AXIAL 200X70MM 115VAC TERM
Product Description
| Series: | OA200AN |
| Voltage - Rated: | 115VAC |
| Size / Dimension: | Round - 200mm Dia |
| Width: | 70mm |
| Air Flow: | 485.0 CFM (13.73m3/min) |
| Static Pressure: | 0.930 in H2O (231.7 Pa) |
| Bearing Type: | Ball |
| Fan Type: | Tubeaxial |
| Features: | - |
| Series: | 68 dB(A) |
| Power (Watts): | 105W |