OA172AN-11-1TB
5S-OA172AN-11-1TB
OA172AN-11-1TB
FAN AXIAL 172X50.8MM 115VAC TERM
Product Description
| Series: | OA172 |
| Voltage - Rated: | 115VAC |
| Size / Dimension: | Round - 172mm Dia |
| Width: | 50.80mm |
| Air Flow: | 235.0 CFM (6.65m3/min) |
| Static Pressure: | 0.700 in H2O (174.4 Pa) |
| Bearing Type: | Ball |
| Fan Type: | Tubeaxial |
| Features: | - |
| Series: | 52 dB |
| Power (Watts): | 35.00W |