FE1Q-115-060-02
5S-FE1Q-115-060-02
FE1Q-115-060-02
FAN BLWR CF 380X88MM BALL 115VAC
Product Description
| Series: | FE1Q060 |
| Voltage - Rated: | 115VAC |
| Size / Dimension: | Rectangular - 500mm L x 163mm H |
| Width: | 88mm |
| Air Flow: | 200.0 CFM (5.66m3/min) |
| Static Pressure: | - |
| Bearing Type: | Ball |
| Fan Type: | Blower |
| Features: | Cross Flow |
| Series: | - |
| Power (Watts): | 56 dB(A) |
| RPM: | 31.00W |