3115FS-12W-B20-A00
5S-3115FS-12W-B20-A00
3115FS-12W-B20-A00
FAN AXIAL 80X38MM 115VAC WIRE
Product Description
| Series: | 08038FB |
| Voltage - Rated: | 115VAC |
| Size / Dimension: | Square - 80mm L x 80mm H |
| Width: | 38.00mm |
| Air Flow: | 27.0 CFM (0.765m3/min) |
| Static Pressure: | 0.130 in H2O (32.5 Pa) |
| Bearing Type: | Ball |
| Fan Type: | Tubeaxial |
| Features: | - |
| Series: | 40 dB |
| Power (Watts): | 7.00W |
| RPM: | 2700 RPM |
| Termination: | 2 Wire Leads |
| Ingress Protection: | - |
| Operating Temperature: | 14 ~ 158??????F (-10 ~ 70??????C) |
| Approvals: | - |
| Weight: | 0.74 lb (335.66g) |
| Other: | , |
Related special
- TE Connectivity
- Socket Contact Tin 18-24 AWG Crimp Power
- In stock
- Molex
- 2 Rectangular Connectors - Housings Plug Natural
- Molex
- 8 Rectangular Connectors Housings Receptacle Natural 0.165"(4.20mm)