11938TB-B2N-JP-00
5S-11938TB-B2N-JP-00
11938TB-B2N-JP-00
FAN 220VAC 119X38MM WR
Product Description
| Series: | 11938TB |
| Voltage - Rated: | 220VAC |
| Size / Dimension: | Square - 119mm L x 119mm H |
| Width: | 38.00mm |
| Air Flow: | 116.5 CFM (3.30m3/min) |
| Static Pressure: | 0.401 in H2O (100.0 Pa) |
| Bearing Type: | Ball |
| Fan Type: | Tubeaxial |
| Features: | Locked Rotor Sensor |
| Series: | 50 dB |
| Power (Watts): | 17.00W |
| RPM: | 3100 RPM |
| Termination: | 3 Wire Leads |
| Ingress Protection: | - |
| Operating Temperature: | 14 ~ 140??????F (-10 ~ 60??????C) |
| Approvals: | - |
| Weight: | 1.4 lbs (635g) |
| Other: | , |
Related special
- TE Connectivity
- 1 Rectangular Connectors - Housings Plug Natural
- In stock
- TE Connectivity
- 4 Rectangular Connectors - Housings Plug Natural 0.098" (2.50mm)
- Pin Contact Tin Crimp 18-22 AWG Stamped
- Socket Contact Tin Crimp 18-22 AWG Stamped
- 3 Rectangular Connectors - Housings Plug Black 0.150" (3.81mm)
- 2 Rectangular Connectors - Housings Receptacle Natural 0.138" (3.50mm)
- Molex
- Hand Crimp Tool JHTR1031C
- TE Connectivity AMP Connectors
- 9 Position Circular Connector Receptacle Housing Panel Mount
- 3 Position Circular Connector Receptacle Housing Panel Mount
- 4 Position Circular Connector Receptacle Housing Panel Mount
- 5 Position Circular Connector Plug Housing Free Hanging (In-Line) Coupling Nut
- 2 Position Circular Connector Plug Housing Free Hanging (In-Line) Coupling Nut
- 4 Position Circular Connector Plug Housing Free Hanging (In-Line) Coupling Nut
- TE Connectivity DEUTSCH Connectors