11925PB-A0L-EP-00
5S-11925PB-A0L-EP-00
11925PB-A0L-EP-00
FAN 100VAC 119X25MM TERM
Product Description
| Series: | P |
| Voltage - Rated: | 100VAC |
| Size / Dimension: | Square - 119mm L x 119mm H |
| Width: | 25.00mm |
| Air Flow: | 70.6 CFM (2.00m3/min) |
| Static Pressure: | 0.165 in H2O (41.1 Pa) |
| Bearing Type: | Ball |
| Fan Type: | Tubeaxial |
| Features: | - |
| Series: | 38 dB |
| Power (Watts): | 11.00W |
| RPM: | 2700 RPM |
| Termination: | 2 Terminals |
| Ingress Protection: | - |
| Operating Temperature: | 14 ~ 158??????F (-10 ~ 70??????C) |
| Approvals: | - |
| Weight: | 0.8 lb (362.87g) |
| Other: | , |
Related special
- TE Connectivity
- 1 Rectangular Connectors - Housings Plug Natural
- In stock
- TE Connectivity
- 4 Rectangular Connectors - Housings Plug Natural 0.098" (2.50mm)
- Pin Contact Tin Crimp 18-22 AWG Stamped
- Socket Contact Tin Crimp 18-22 AWG Stamped
- 3 Rectangular Connectors - Housings Plug Black 0.150" (3.81mm)
- 2 Rectangular Connectors - Housings Receptacle Natural 0.138" (3.50mm)
- Molex
- Hand Crimp Tool JHTR1031C
- TE Connectivity AMP Connectors
- 9 Position Circular Connector Receptacle Housing Panel Mount
- 3 Position Circular Connector Receptacle Housing Panel Mount
- 4 Position Circular Connector Receptacle Housing Panel Mount
- 5 Position Circular Connector Plug Housing Free Hanging (In-Line) Coupling Nut
- 2 Position Circular Connector Plug Housing Free Hanging (In-Line) Coupling Nut
- 4 Position Circular Connector Plug Housing Free Hanging (In-Line) Coupling Nut
- TE Connectivity DEUTSCH Connectors