Transistors - IGBTs - SingleGlobal Power Technologies Group GPA025A120MN-ND
GPA025A120MN-ND
5S-GPA025A120MN-ND
GPA025A120MN-ND
IGBT 1200V 50A 312W TO3PN
Product Description
| Packaging: | Tube |
| Series: | - |
| IGBT Type: | NPT and Trench |
| Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max): | 1200V |
| Current - Collector (Ic) (Max): | 50A |
| Current - Collector Pulsed (Icm): | 75A |
| Vce(on) (Max) @ Vge: | 2.5V @ 15V |
| Ic: | 25A |
| Power - Max: | 312W |
| Switching Energy: | 4.15mJ (on) |
| Input Type: | 870??????J (off) |
| Gate Charge: | Standard |
| Td (on/off) @ 25??????C: | 350nC |
| Test Condition: | 57ns/240ns |
| Reverse Recovery Time (trr): | 600V |
| Operating Temperature: | 25A |
| Mounting Type: | 10 Ohm |
| Package / Case: | 15V |